Impresszum Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

A „kis” kedvenc azaz a Concorde tab Rokee tesztje

Egyik kedves ismerősöm tablet vásárlása előtt állt, és kérte segítsek választani egy jó ár/érték arányú 7"-os készüléket. Nem igazán az én területem ez a kijelző méret, de természetesen megpróbáltam a segítségére lenni. Az internetre hagyatkoztam és bőszen elkezdtem keresgélni. A 30e forintos keret miatt a nagyobb márkák egyből kiestek, ezért a kisebb gyártók közül kezdtem válogatni. Mint már korábbi cikkemben leírtam, noname márkát nem szívesen ajánlok senkinek (garancia, szerviz és support miatt), ezért három magyar gyártó maradt fent a rostán (MyAudio, Wayteq, Concorde).

Mindhárom cégnek a 7"-os mezőnyben 3-3-3 db készüléke van, de a maximálisan rákölthető keret miatt csak a MyAudio Tablet Series7 708DCC+, WayteQ xTAB-700dc, Concorde tab Rokee versenyzők maradtak. Az első kettő hasonló specifikációval rendelkezik, amíg a Concorde készüléke a processzor típusát tekintve teljesen eltérő (a piacon újnak számít). Nem könnyű a választás, mindegyiknek van a száraz adatok szerint pozitív és negatív tulajdonsága.

A Wayteq termékétől búcsúzok először, mivel a 4 GB-os háttértárat egy átlagos felhasználásnál is kevésnek találom. A MyAudio mellett szól a Rockchip duplamagos processzora (ezt a típust ismerem, bevált, jól működik), de a gyengébb akkumulátor és az Android kisebb verziószáma miatt a választásom a kategória legolcsóbbjára esett azaz a Concorde új gépére a Rokee néven debütáló duplamagos tabra. Az árán kívül mellette szólt még a nagyobb akkumulátor és az Android 4.2.2 operációs rendszer. Szerencsére nem kell vakon, tiszta számadatokra hagyatkozva ajánlanom a készüléket, a gyártó egy rövid tesztelésre kölcsönzött számomra egy kütyüt, amelynek tesztjét olvashatjátok a következőkben.

2 Tovább

Magyar cégek a nagyok ellen (MyAudio, Wayteq, Concorde)

A minap olvastam egy cikket (ITT olvasható), amiben az szerepelt, hogy egy magyar cég leelőzte a Samsung és Apple gigavállalatokat hazánkban. Konkrétan a MyAudio márkáról és annak kitalálójáról volt szó. A riportból hiányoltam a másik két magyar vonatkozásban fontos és kiemelkedő eredményeket elérő vállalatokat a Wayteq és a Concorde márkákat, ezért most egy lényegesen rövidebb a személyi riportokat mellőzve összehasonlítom a vállalatokat (tisztán a számokat és eredményeket értékelve).

Nem kérdéses, hogy mind a három cég komoly fejfájást okoz a nagy gyártóknak. Jól használható, magyar pénztárcához méretezett készülékeket gyártanak és manapság a tableteken túl megjelentek a mobilpiacon is. Szintén igaz rájuk, hogy főként Magyarországon tevékenykednek, a készülékeket Kínában gyártják (saját specifikációk szerint) és utána ezeket importálják. Magyar fejlesztők álmodják meg a készülékeket, Magyarországon maradnak a bevételek és itt adóznak. Választásunkban utóbbi lehet a legszimpatikusabb, mivel így a profit is itt marad nem vándorol külföldre (védjük a magyar piacot).

Árbevétel tekintetében a 2011-es év és 2012-es év egyértelmű győztese a MyAudio, hiszen egy év leforgása alatt több mint duplájára tudta emelni az árbevételét. A másik két cég is növekedett, bár nem ilyen nagy százalékban.

A MyAudio sikereit árnyékolja a kötelezettségei, hiszen árbevételének növekedésével szinte arányosan nőtt a kinnlevősége. Egyedüliként a Wayteq-nek sikerült csökkenteni a kötelezettségeit.

0 Tovább

A legkisebb okos tesztje (Alcatel S’Pop 4030X)

Sikerült hozzájutnom egy Alcatel S'Pop (azaz 4030x) nevű készülékhez. A gyártó sorozatot dobott a piacra (S, M, X) aminek az S a legkisebb tudással rendelkező és egyben a legolcsóbb variációja. A kis tesztblogok mint a Gadgets is, nem sokszor kapnak tesztkészüléket ezért ritkán írok tesztet, de ha sikerül valamilyen új kütyüt kapni (ismerőstől vagy egyéb módon) akkor természetesen értékelem. Korábban leírtam a véleményem, az Alcatel egykori "csúcskütyüjéről", aminek hosszú távú tesztje nem sok pozitívumot tartalmazott. Kicsit félve kezdtem vizsgálni az S'Pop-ot.

A készülék dobozának kibontása után egyből szembetűnt néhány dolog. Elsőre feltűnt a fehér hátlappal érkezett fekete készülék, amelynek kombinációja nekem nem tetszett (persze ez ízlés kérdése). A szokásos tartozékok közül hiányoltam a microSD kártyát, de mint utóbb kiderült nincs is rá szükség. A töltő egyben az adatkábel is, szerencsére a régebbi formavilágú töltőegységet sikerült egy sokkal jobban kezelhetőre váltani (a régi töltőnél a hálózati adapterből kilógott a csatlakozó rész egy vékony kábelen, ami akaratlanul is könnyen elszakadhatott). A doboz tartalmaz még egy fülhallgatót ami erős közepes értékeléssel bír (nem rossz, de a hangminősége nem is kiváló).

Elő kézbevétel:

Szolid megjelenésű, semmi hivalkodó nincs az S'Pop-on, elől egy márkanév hátul meg egy "onetouch" felirat olvasható. Minőségét tekintve erős műanyag hatású, az én esetemben fehér fényes hátlappal, ami pár óra használat után összeszedett némi piszkot. Négy fizikai gomb található rajta (bekapcsoló, fényképező, hangerő fel/le), a menüfunkciókat érintőgombokkal érhetjük el a megszokott 4.1 Android operációs rendszerhez optimalizálva. A hátulján található a hangszóró és kamera (3,2 MP), felül a bekapcsoló gomb mellett a Jack bemenet, alul a micro USB foglalat. Összeszerelés tekintetében hagy némi kívánnivalót maga után, a hátlap illeszkedése a készülékhez nem pontos. A microSD foglalatot az akkumulátor alá rejtették, ezért a készülék kikapcsolása után helyezhető csak be vagy ki a memóriakártya. A tervezők valamit nagyon elnézhettek, mivel az előlap sima formáját alul egy "lyuk" töri meg, valószínűleg itt kapott helyet a mikrofon. Alapvetően fogásra nem rossz, apró termete miatt nőknek kifejezetten jó választás lehet.

Kijelző:

0 Tovább

Klíma ismertető

A hőségre való tekintettel sokakban megfordulhatott előző héten az a gondolat, hogy vásárol valamilyen levegő hűtő/mozgató eszközt. Nem egyszerű a döntés, és sajnos az internet sincs segítségünkre. Rengeteg a fals adatot és információt tartalmazó oldal, jószerivel a fórumokat átböngészve tud az ember némi információt beszerezni, de ezek többsége elég régi, és szintúgy felhasználóktól származnak.

Úgy gondolom, hogy a "klímatudós" kifejezést használhatom magamra, mivel 3 hét intenzív keresés és olvasás következtében, a sok fölösleges információt kiszűrve, végre tudom mit kell nézni, hogyan kell tervezni, ezt most megosztom veletek.

Az előző heti nagy meleg előtt már beszereztem egy mobilklímát. Nálam ez tervezett volt, mivel nagyon meleg szobában élek (rossz fekvésű, korszerűtlen szigetlelésű). A választás nem is olyan egyszerű, bár úgy tűnik, hogy a piacon rengeteg klímafajta létezik, jobban utánajárva rájövünk, hogy többnyire ugyan azok a termékek más-más néven szerepelnek az eladóknál (de azért még így is nagy a választék). Az ár kérdésre is fontos odafigyelni, mivel egy adott termék gondos utánajárásával akár 30%-ot is megspórolhatunk (ki milyen árréssel dolgozik).

Az első kérdés amit fontos eldöntenünk, hogy "Milyen típusú klímát vegyünk?".

Létezik: sima ventillátor, léghűtő, mobilklíma, ablakklíma, splitklíma

Az első kettőt egy kalap alá veszem, mivel ezek csak a levegőt keringetik, de nagy melegben csak a meleg levegőt képesek kifújni, ami valljuk be nem sokat ér. A léghűtő a legnagyobb tévedések központja, és előszeretettel állítják úgy be a kereskedők, mintha ezek klímák lennének. TÉVEDÉS!

A léghűtő a párásítás elvén működik, ami egy bizonyos ideig használható, de inkább a hőmérséklet szinten tartásához mintsem hűtéséhez (utóbbi is csak egy kis szoba esetén érvényes). Állandó jégutánpótlást igényel, ami mérettől függően általában 3 óránként esedékes. Ez a fagyasztónak sem tesz jót, és ráadásul nem sokat ér. A levegőt egy idő után telíti párával, ami a meleget még elviselhetetlenebbé teszi, ugyanis a magas páratartalom gátolja az optimális izzadást és ezzel a test saját hűtőrendszerét bénítjuk meg. Elmondható még róla, hogy hangos, áramfelvétele duplája egy sima ventillátornak (cc=100 W/h), ára magasabb (cc=15-20 e Ft.).

Split:

A klíma kiválasztásában sokat számít az adott hely körülményei és a pénztárcánk mélysége. A klímák közül mindenesetben a split a "csúcs", a legkevésbé zavaró és egyben a legjobb optimummal ez a típus rendelkezik. Sajnos egyben ez a legköltségesebb fajta, egy komplett szerelés (készülékkel együtt) minimum 150e Ft-tól kezdődik. Egy külső és belső egységgel rendelkezik, amit rézcső köt össze (hűtőközeg továbbítására). A külső egység szolgálja a felmelegedett gáz lehűtését, a belső egység a beltér levegőjét hűti. Ezek fix telepítésűek, és a külső egységet nem minden esetben szerelhetjük fel (különböző típusú épületeknél tilos!). Amennyiben nem vagyunk biztosak abban, hogy felszerelhetjük-e a homlokzatra, kérjünk állásfoglalást a területileg illetékes önkormányzattól, ezzel bebiztosíthatjuk a befektetett pénzünket (a szerelő ezért nem kérhető számon). Halk, a klímák közül a legjobb hatásfokkal üzemel és csak annyi áramot vesz fel, amennyire éppen szükség van (EU-s szabály szerint, már csak inverteres klímák kaphatóak).

1 Tovább

„Kis” kontra „nagy” gyártó. Melyiket válasszuk?

Az előzőekben publikált, talán a magyar hírportálok közül elsőként elvégzett hosszútávú tesztemnél felmerült a kérdés, hogy minden "kevésbé" nagy gyártónál ugyan ez tapasztalható-e az amortizációt terén. A kérdés elég komplex, mivel nagyban függ az adott terméktípustól és a használat körülményeitől.

Maradjunk márkán belül, tehát vizsgáljuk az Alcatel egy másik típusát ugyan így okostelefonok közül. Az OT-990 egy okosmobilnak álcázott butafon. Súrolja a használhatatlan kategóriát, mivel tudásban nagyon gyenge, igaz nem egy "friss" darab. Egy éves használatot követően megállapítható, hogy nagyon strapabíró. Tok nélkül használva, kopás és karcolásoktól mentes a külső háza, a kijelző még mindig makulátlan (bár utóbbihoz nagyban hozzájárult a védőfólia). Alapvetően ez a típus ihlette, az előző "Az okostelefon mizéria" című bejegyzésemet. A szolgáltatók nagyon reklámozták, olcsón hozzá lehetett jutni, de már a megvételt követően látni lehetett, hogy nem ez lesz az álmaim készüléke. Mint már írtam, tudása harmatgyenge, akkor bír ki egy napot hogyha nem használjuk, ellenkező esetben 3-4 óra után menthetetlenül lemerül. Erre szokták azt mondani, hogy olcsó húsnak híg a leve.

Az Alcatelt nem szabad leírni. Egy-két készülékük lehet nem a legjobban sikerült, de látványosan fejlődnek és hoznak újabb és újabb termékeket a magyar piacra. Persze minőség szempontjából konkrétumot nem tudok írni.

0 Tovább

Kütyü tesztek

blogavatar

Újdonságok, műszaki technikák bemutatása, tesztelése. Számítástechnika, laptop, notebook, tablet, szoftver, hardver egyszóval kütyük.

Utolsó kommentek