Impresszum Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Csináld magad: „rendrakás”

Egy rendhagyó bejegyzéssel készültem, nem tipikusan tesztelésről fog szólni, inkább a technikai eszközök által keltett helyfoglalás és a kábelrengeteg kiküszöböléséről fogok írni. Szerintem senkinek sem kell bemutatnom, hogy a töltők, adatkábelek és maguk az eszközök is rengeteg logisztikai problémát vetnek fel, ugyanis relatív közel kell lenniük a fő tartózkodási helyünkhöz (pl.: íróasztal), de egyben nem foglalhatnak el minden szabad helyet.

Nézzük, az én példámmal mire gondolok "káosz" alatt. Egy nagyobb íróasztalom van, amelyen minden "fontos" eszköznek van egy kis hely kialakítva. Már magában a készülékek 6 db. 230V-os hálózati dugót igényelnek (tehát az elosztó is helyet foglal), nem beszélve az egyéb kábelekről (VGA, SCART, USB (3x), LAN, Jack, stb.). Utóbbiak azért nehezen kezelhetőek, mert mozgásterük nagy, nem lehet egyszerűen elvezetni, vagyis elrejteni őket.

A technika fejlődik, de áramra szükségük van illetve nem minden eszköznél megoldható a vezeték nélküli kapcsolódás. Az egér, billentyűzet, internet kommunikációját meg lehet úgy oldani, hogy vezeték nélkül kapcsolódjanak viszonylag nem nagy beruházással, még a mobil/tablet adatkapcsolatát is némi kompromisszummal rá lehet erőltetni valamilyen nem kábeles kapcsolódásra (Bluetooth, WIFI), de a töltéshez elengedhetetlen a kábelezés. Mobilok esetében már létezik vezeték nélküli töltés, de azért az a technológia eléggé kiforratlan.

Jó megoldás lehet adataink tárolására (ezzel is helyet felszabadítva) egy NAS (Network Attached Storage) hálózati adathordozó használata, amivel adatainkat biztonságosan belső hálózatról illetve interneten keresztül érhetünk el. Hátránya, hogy viszonylag nagyobb beruházást igényel és a kábelezés kérdését sem oldja meg, csak más helyre (kevésbé frekventált) lehet helyezni.

Ne adjuk fel! Csoportosítsuk kábeleinket és alakítsunk ki gócpontokat. USB csatlakozókat remekül el lehet rejteni - ezzel is kevesebb kábelt szem előtt tartani - egy HUB beszerzésével, ami egy csatlakozót oszt meg több csatlakozóvá. A problémát nem oldjuk meg vele, de az elrejtés máris sokat segíthet.

0 Tovább

Notebook modernizációja

Karácsonykor az ember kicsivel többet megenged magának mit máskor. A mostani cikkel költséghatékony megoldásokat mutatok be pár éves hordozható számítógépünk modernizációjára. Régebbi notebookot nem feltétlenül szabad újra cserélni. Néhány praktikus lépéssel több évet fiatalíthatunk gépünkön úgy, hogy nem kell rá egy vagyont költeni. Egyszerű beavatkozással nem sok mindent tudunk cserélni, de amit lehet és érdemes azt a következőkben mutatom be. A leírtak bármely notebook esetében használható, jelen esetben egy ASUS K50IN típusú 3 éves notebookon mutatom be. (Egy korábbi cikk a karbantartásról itt)

Amikor az emberek arra gondolnak, hogy fejlesszék számítógépüket általában két vagy három hardver jut eszükbe. A háttértár fejlesztése elengedhetetlen (HDD), memóriabővítés (RAM) gyorsítja a rendszert, és egy processzor csere új lelket ad a gépnek. Utóbbival most nem fogunk foglakozni, mivel elég bonyolult kivitelezni (megfelelő alkatrész kiválasztása, és behelyezése szakavatott embert kíván). A mostani leírásom alapján bárki otthon elvégezheti, magasabb számítógépes ismeretek nélkül (természetesen csak saját felelősséggel).

0 Tovább

Felhőszolgáltatások Windows és Android rendszerekhez.

Windows és Androidos rendszerekhez nincs olyan egységes felhőszolgáltatás, mint egy Apple termék esetében az iCould (az Windows és az Android közvetetten konkurálnak így ilyen egységes rendszer a közeljövőben nem valószínű, hogy létrejön).

A következő összehasonlítás a legismertebb felhőszolgáltatásokat ismereti (Windows és Android), amelyek hasonlóan segítségünkre lehetnek, mint az Apple iCould szolgáltatása.

Bevezetés:

Mi az a felhőszolgáltatás?

Olyan internetes tárhely, ahol különböző adatokat lehet tárolni (képek, videók, dokumentumok, fájlok stb.). Ezek az adatok nem a saját eszközünkön foglalják a helyet, hanem az internetre feltöltve egy biztonságos szerverterembe tárolódnak. Az adatokat megnézni vagy letölteni bárhonnan le lehet (felhasználónév, jelszó megadásával), ahol internet kapcsolat lehetséges (és persze valamilyen böngészőt vagy applikációt futtatni tudó készülék).

Miért érdemes az interneten tárolni az adatokat?

A felhőszolgáltatást azért érdemes igénybe venni, mivel biztonságosabb és mobilisebb, mint egy hagyományos tárolás. Biztonságosabb, hiszen ha az adatokat tároló eszköz megrongálódik, ellopják vagy valamilyen olyan behatás éri, ami miatt nem lehet róla tovább olvasni a féltett családi képek és videókat vagy a fontos üzleti fájlokat akkor ezek végérvényesen elvesztek. Mobilisebb, mert az adatokhoz bárhonnan hozzáférhetünk, nem kell külön tároló, hogy egy másik eszközön a kívánt tartalmat megjelenítsük, nem vesztünk időt az adatok kimentésével.

1 Tovább

Kütyü tesztek

blogavatar

Újdonságok, műszaki technikák bemutatása, tesztelése. Számítástechnika, laptop, notebook, tablet, szoftver, hardver egyszóval kütyük.

Utolsó kommentek