Impresszum Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

A „kis” kedvenc azaz a Concorde tab Rokee tesztje

Egyik kedves ismerősöm tablet vásárlása előtt állt, és kérte segítsek választani egy jó ár/érték arányú 7"-os készüléket. Nem igazán az én területem ez a kijelző méret, de természetesen megpróbáltam a segítségére lenni. Az internetre hagyatkoztam és bőszen elkezdtem keresgélni. A 30e forintos keret miatt a nagyobb márkák egyből kiestek, ezért a kisebb gyártók közül kezdtem válogatni. Mint már korábbi cikkemben leírtam, noname márkát nem szívesen ajánlok senkinek (garancia, szerviz és support miatt), ezért három magyar gyártó maradt fent a rostán (MyAudio, Wayteq, Concorde).

Mindhárom cégnek a 7"-os mezőnyben 3-3-3 db készüléke van, de a maximálisan rákölthető keret miatt csak a MyAudio Tablet Series7 708DCC+, WayteQ xTAB-700dc, Concorde tab Rokee versenyzők maradtak. Az első kettő hasonló specifikációval rendelkezik, amíg a Concorde készüléke a processzor típusát tekintve teljesen eltérő (a piacon újnak számít). Nem könnyű a választás, mindegyiknek van a száraz adatok szerint pozitív és negatív tulajdonsága.

A Wayteq termékétől búcsúzok először, mivel a 4 GB-os háttértárat egy átlagos felhasználásnál is kevésnek találom. A MyAudio mellett szól a Rockchip duplamagos processzora (ezt a típust ismerem, bevált, jól működik), de a gyengébb akkumulátor és az Android kisebb verziószáma miatt a választásom a kategória legolcsóbbjára esett azaz a Concorde új gépére a Rokee néven debütáló duplamagos tabra. Az árán kívül mellette szólt még a nagyobb akkumulátor és az Android 4.2.2 operációs rendszer. Szerencsére nem kell vakon, tiszta számadatokra hagyatkozva ajánlanom a készüléket, a gyártó egy rövid tesztelésre kölcsönzött számomra egy kütyüt, amelynek tesztjét olvashatjátok a következőkben.

2 Tovább

„Kis” kontra „nagy” gyártó. Melyiket válasszuk?

Az előzőekben publikált, talán a magyar hírportálok közül elsőként elvégzett hosszútávú tesztemnél felmerült a kérdés, hogy minden "kevésbé" nagy gyártónál ugyan ez tapasztalható-e az amortizációt terén. A kérdés elég komplex, mivel nagyban függ az adott terméktípustól és a használat körülményeitől.

Maradjunk márkán belül, tehát vizsgáljuk az Alcatel egy másik típusát ugyan így okostelefonok közül. Az OT-990 egy okosmobilnak álcázott butafon. Súrolja a használhatatlan kategóriát, mivel tudásban nagyon gyenge, igaz nem egy "friss" darab. Egy éves használatot követően megállapítható, hogy nagyon strapabíró. Tok nélkül használva, kopás és karcolásoktól mentes a külső háza, a kijelző még mindig makulátlan (bár utóbbihoz nagyban hozzájárult a védőfólia). Alapvetően ez a típus ihlette, az előző "Az okostelefon mizéria" című bejegyzésemet. A szolgáltatók nagyon reklámozták, olcsón hozzá lehetett jutni, de már a megvételt követően látni lehetett, hogy nem ez lesz az álmaim készüléke. Mint már írtam, tudása harmatgyenge, akkor bír ki egy napot hogyha nem használjuk, ellenkező esetben 3-4 óra után menthetetlenül lemerül. Erre szokták azt mondani, hogy olcsó húsnak híg a leve.

Az Alcatelt nem szabad leírni. Egy-két készülékük lehet nem a legjobban sikerült, de látványosan fejlődnek és hoznak újabb és újabb termékeket a magyar piacra. Persze minőség szempontjából konkrétumot nem tudok írni.

0 Tovább

Hordozható számítógépek összehasonlítása

Előző cikkemben (Milyen notebookot vegyünk) ígértem, hogy összehasonlítom a netbookot, notebookot, ultrabookot és tablettet.

Ezek összehasonlítását röviden és tömören írom le, hogy gyorsan eldönthető lehessen, melyik kütyüre van szükségünk.

0 Tovább

Kütyü tesztek

blogavatar

Újdonságok, műszaki technikák bemutatása, tesztelése. Számítástechnika, laptop, notebook, tablet, szoftver, hardver egyszóval kütyük.

Utolsó kommentek