Impresszum Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Felhívás!

Amennyiben találkoztál már olyan kütyüvel, ami nem működött megfelelően, érdekes hibákat produkált vagy valamilyen kirívó élményed volt vele kapcsolatban, írd meg egy rövid posztban és küld el a kutyutesztek@gmail.com e-mail címre. Azok jelentkezését is várom, akik valamilyen új készüléket kaptak esetleg teszteltek és ezt meg szeretnék osztani az olvasókkal.

Lehetőség szerint minden e-mailt elolvasok és válaszolok, de ez pár napot igénybe vehet, ezért kis türelmet kérek.

Ha a posztot beküldöd és érdekes, egy gyors ellenőrzés után kihelyezem a blogra (az író kérésének megfelelő névvel).

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

0 Tovább

Notebook, laptop élettartalom növelő lehetőségek

Egy átlag hordozható számítógép élettartalma 2 - 5 év közé tehető (felhasználástól függ). Egy teljesen átlagos kütyü 110 - 130 ezer forintba kerül, ezért érdemes odafigyelni rá, évekkel hosszabbíthatjuk meg a működési idejét. A leggyengébb láncszem az akkumulátor, technológiától függően (és persze a felhasználástól), átlag 0,5 - 3 évet bírnak (12 ezer forinttól kezdődnek). Ezt követi az összes mozgó alkatrész (hűtő ventilátor, HDD, optikai megható, stb.). Extrém felhasználási körülmények között lehetséges a lapkák kiégése, a kijelző meghibásodása (leggyakoribb a pixelhibák).

Nézzünk egy-két lehetőséget az alkatrészek üzemidejének meghosszabbítására.

Akkumulátor:

A legtöbb forgalomba lévő notebook akkumulátor lítium-ionos. Sok a tévhit ezzel az akkufajtával kapcsolatban. Az akkumulátort formázni nem kell, az első használatkor is akkora teljesítményt ad le, mint az 50. vagy 400. ciklusnál. Kényes a hőmérsékletre, ezért kerülendő a magas hőmérsékleten való tárolása/használata (de a nagyon hideget sem szereti), egy akkumulátor a legjobban szobahőmérsékleten érzi magát. Rengeteg biztonsági mechanizmus van egy lítiumos akkumulátorban. Így túltölteni nem lehetséges. Havonta egyszer érdemes lemeríteni (cellák rendeződjenek). Sokszor teljesen lemeríteni az akkumulátort nem érdemes (biztonsági lehetőség itt is adott), ha a Windows bejelez és 5%-nál lekapcsol, ne kapcsoljuk vissza (fölösleges, és ártalmas lehet). Tapasztalatból (valóságot nem feltétlenül tükrözi): érdemes 50% fölött tartani a töltöttségi szintet (a havonta esedékes lemerítés itt is adott), ha gyakran használjuk akkumulátorról érdemes néha kis időre rádugni a töltőre. Csak a gyári töltőt használjuk (saját érdekünk).

Tisztántartás:

A tisztántartás nem csak a komfortérzetünket javítja, hanem a notebook (asztali gép esetében is igaz) élettartalmát is növeli.

A cikk végén képekkel bemutatok egy notebook (ASUS K50IN), hűtőjének és billentyűzetének tisztítását (nem ilyen modellek esetében is a technika ugyan ez).

3 Tovább

Retrokütyük a XXI. században

Mint azt az Origo megírta (http://www.origo.hu/techbazis/20120713-videomagno-modem-szotargep-es-walkman-osi-kutyuk-a-boltok-polcain.html), rengeteg retrokütyü létezik, melyek egyszerűen nem halnak ki. Írásukat némely ponton kiegészíteném.

Betárcsázós modemBetárcsázós modemet, mint írták még mindig lehet újonnan kapni, pedig ezt a típusú internetes csatlakozást már nagyon kis százalékban használják. Viccesnek találtam, amikor a díjazást olvastam és eszembe jutott a régi idők mikor még éjfél után kellett netezni, hogy ingyen (vagy kedvezményes) tarifával böngészhessünk. A sebessége a mai internethez képest tragikus kétlem, hogy napjainkban ezt az internetezési formát valaki böngészésre használná. Írásukba olvasható, hogy egyes bankkártyaolvasó terminálok még ilyen kapcsolattal rendelkeznek, gondolom ezt akkor vehetjük észre amikor egy kasszánál kilométeres sorok vannak (amely még Budapesten is rengetegszer előfordul), sokszor hallom az eladóktól " már megint kártya, akkor várunk…" kijelentéseket.

7 Tovább

Felhőszolgáltatások Windows és Android rendszerekhez.

Windows és Androidos rendszerekhez nincs olyan egységes felhőszolgáltatás, mint egy Apple termék esetében az iCould (az Windows és az Android közvetetten konkurálnak így ilyen egységes rendszer a közeljövőben nem valószínű, hogy létrejön).

A következő összehasonlítás a legismertebb felhőszolgáltatásokat ismereti (Windows és Android), amelyek hasonlóan segítségünkre lehetnek, mint az Apple iCould szolgáltatása.

Bevezetés:

Mi az a felhőszolgáltatás?

Olyan internetes tárhely, ahol különböző adatokat lehet tárolni (képek, videók, dokumentumok, fájlok stb.). Ezek az adatok nem a saját eszközünkön foglalják a helyet, hanem az internetre feltöltve egy biztonságos szerverterembe tárolódnak. Az adatokat megnézni vagy letölteni bárhonnan le lehet (felhasználónév, jelszó megadásával), ahol internet kapcsolat lehetséges (és persze valamilyen böngészőt vagy applikációt futtatni tudó készülék).

Miért érdemes az interneten tárolni az adatokat?

A felhőszolgáltatást azért érdemes igénybe venni, mivel biztonságosabb és mobilisebb, mint egy hagyományos tárolás. Biztonságosabb, hiszen ha az adatokat tároló eszköz megrongálódik, ellopják vagy valamilyen olyan behatás éri, ami miatt nem lehet róla tovább olvasni a féltett családi képek és videókat vagy a fontos üzleti fájlokat akkor ezek végérvényesen elvesztek. Mobilisebb, mert az adatokhoz bárhonnan hozzáférhetünk, nem kell külön tároló, hogy egy másik eszközön a kívánt tartalmat megjelenítsük, nem vesztünk időt az adatok kimentésével.

1 Tovább

Concorde tab 9.7 IPS teszt videók

A Concorde tab 9.7 IPS-ről készített tesztírásnál megjelöltem, hogy várható róla teszt videó is (részletes teszt: http://gadgets.postr.hu/concorde-tab-97-ips-teszt).

Amennyiben tetszett a cikkem kérlek, oszd meg ismerőseiddel.

Tetszésed kinyilváníthatod egy like-al.


További érdekes cikkek:

Concorde tab 9.7 IPS teszt

Felhőszolgáltatások Windows és Android rendszerekhez.

Retrokütyük a XXI. században

Notebook, laptop élettartalom növelő lehetőségek


0 Tovább

Kütyü tesztek

blogavatar

Újdonságok, műszaki technikák bemutatása, tesztelése. Számítástechnika, laptop, notebook, tablet, szoftver, hardver egyszóval kütyük.

Utolsó kommentek