Impresszum Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Az okostelefon mizéria

Az internetet és a boltokat elárasztják az okostelefonok tömkelege. Neves gyártók mellett rengeteg "kis" cég kínálja saját termékét tudásban majdnem azonos még is jóval olcsóbb kondícióban. A probléma ott kezdődik, hogy megfelelően választani kevesen tudnak, segítséget meg kevesen kérnek. Nem hibáztatok senkit, mivel az eladók és gyártók egyáltalán nem könnyítik meg a döntésünket, a specifikációk tengerében nem egyszerű kiválasztani az ár/éték szempontjából legmegfelelőbbet. Megpróbálom összeszedni azokat a támpontokat, amely segítségével a megfelelő kiválasztása lényegesen könnyebbé válik. Konkrét típusokat nem fogok írni, egyik gyártót sem szeretném előnyben részesíteni.

Fontos eldönteni, hogy a kisebb gyártók terméke jó-e vagy sem. Alapvetően a "noname" típusoktól mindenki fél, de ebben az iparágban ez nem feltétlenül ésszerű. Megnyugtatok mindenkit, egy "kisebb" márka hasonlóan kiváló választás lehet, mint egy nagy gyártó méregdrága terméke. Az ár kulcsfontosságú kérdés, mivel ha elfogadunk egy "névtelenebb" gyártó termékét, a pénztárcánk hálás lesz nekünk.

Legfontosabb kérdések ami alapján dönthetünk:

1 - Mennyit szánunk az új készülékünkre?

2 - Mire szeretnénk használni?

5 Tovább

Alcatel OT-995 hosszútávú teszt

Rendhagyó tesztel készültem, mivel nem divat a tartósság és utóellenőrzés, bár a címben szereplő okostelefont újonnan nem teszteltem, de az interneten fellelhető róla rengeteg értékelés, nézzük kicsit más szemmel. Mennyire voltak pontosak, az első "párnapos" tesztek? Mi történik hosszútávú használat után? Megpróbálok ezekre a kérdésekre választ adni, saját készülékemből kiindulva.

Akármennyire gyorsan fejlődik ez az iparág, egy okosmobilnak legalább egy évet ki kell bírnia állapotromlás nélkül. Nézzük fél év használat után, hogyan változott a véleményem az Alcatel OT-995 készülékről.

0 Tovább

Samsung WB150F teszt kompakt fényképezőgép

A következő tesztet új szerzeményemről, egy Samsung WB150F kompakt fényképezőgépről készítem. Az eddig megszokott módon, nem egy specifikációkkal teletűzdelt értékelés lesz olvasható, hanem egy átlagos felhasználónak jól érthető elemzés kerül publikálásra. A választásom azért esett a Samsungnak erre a már újnak nem mondható kütyüjére, mivel ár/érték arányban és tudás szempontjából a legjobbnak tűnt. Ezek a gépek (ebben az árkategóriában) nem profik, így mindig ott a lehetőség, hogy a választás rossznak bizonyul, a cikk végén kiderül megérte-e.

0 Tovább

Notebook, laptop karbantartás

Előző cikkben bemutattam (itt érhető el), hogyan lehet némi pénzbefektetéssel fejleszteni pár éves hordozható számítógépünket, ez viszonylag könnyen elvégezhető volt.

A fejlesztésnél nem tértem ki rá, hogy számítógépünket karban kell tartani. Nem elég félévente leporolni, sajnos bonyolultabb a helyzet. Egy korábbi cikkben bemutattam néhány lehetőségét számítógépünk karbantartására (itt érhető el). A mostani cikkben részletezem egy teljes notebookhűtő tisztítását.

A feladat nem egyszerű, de nem is lehetetlen. Ezen a ponton felhívnám a figyelmet, hogy automatikus garanciavesztéssel jár a kütyü szétszedése, erre több ponton beépített garanciacsík van (a vitás esetek miatt), tehát garancia lejárta után tessék próbálkozni. Furcsa, mert egy új gépre átlag 2 év garanciaidőt adnak, de a tisztítást félévente ajánlják a gyártók.

0 Tovább

Notebook modernizációja

Karácsonykor az ember kicsivel többet megenged magának mit máskor. A mostani cikkel költséghatékony megoldásokat mutatok be pár éves hordozható számítógépünk modernizációjára. Régebbi notebookot nem feltétlenül szabad újra cserélni. Néhány praktikus lépéssel több évet fiatalíthatunk gépünkön úgy, hogy nem kell rá egy vagyont költeni. Egyszerű beavatkozással nem sok mindent tudunk cserélni, de amit lehet és érdemes azt a következőkben mutatom be. A leírtak bármely notebook esetében használható, jelen esetben egy ASUS K50IN típusú 3 éves notebookon mutatom be. (Egy korábbi cikk a karbantartásról itt)

Amikor az emberek arra gondolnak, hogy fejlesszék számítógépüket általában két vagy három hardver jut eszükbe. A háttértár fejlesztése elengedhetetlen (HDD), memóriabővítés (RAM) gyorsítja a rendszert, és egy processzor csere új lelket ad a gépnek. Utóbbival most nem fogunk foglakozni, mivel elég bonyolult kivitelezni (megfelelő alkatrész kiválasztása, és behelyezése szakavatott embert kíván). A mostani leírásom alapján bárki otthon elvégezheti, magasabb számítógépes ismeretek nélkül (természetesen csak saját felelősséggel).

0 Tovább

Kütyü tesztek

blogavatar

Újdonságok, műszaki technikák bemutatása, tesztelése. Számítástechnika, laptop, notebook, tablet, szoftver, hardver egyszóval kütyük.

Utolsó kommentek